Når du ligger i sengen og læser en god roman, en spændende detektivhistorie eller en fængslende biografi, passer det perfekt at bruge denne unikke læselampe. Det varme og bløde lys er ideelt til læsning, men også som harmonisk hyggebelysning på mørke aftener. Designet er måske underspillet - hvidt og firkantet med en matteret overflade - men det ændrer sig hurtigt, hvis du vælger at lægge bogen oven på lampen, når du er færdig med at læse for aftenen. Se bare! Du har tryllet et lille hus frem!
Det er simpelthen en af de indretningsdetaljer, der får det sted, du bor, til at føles som et hjem. Lampen er diskret, beroligende og passer fint ind, uanset hvordan resten af møblerne eller dekorationerne i hjemmet ser ud. Da det er en LED-lampe, behøver du ikke at bekymre dig om, at den bliver varm, når du lægger bogen ovenpå. Bogmærke og læselampe i et!
Fakta om Bogstøttelampe
- Bogstøttelampe? Hvad er det? Jo, en beroligende læselampe til dit sengebord, som du også kan lægge bogen på, når du er færdig med at læse for aftenen
- LED-lampe med en levetid på op til 20000 timer
- Tilsluttes en stikkontakt med den medfølgende ledning og adapter
- Ledningslængde: 143 cm
- Mål: 11,6 x 18 x 14,5 cm
- Vægt : 330 gram
- Materiale: plast
- Varemærke: SuckUK Book Rest Lamp