De, der ikke har adgang til havet og heller ikke til pool, må ty til desperate foranstaltninger, når solen bager mest om sommeren. Efter en time i liggestolen løber sveden ned ad kroppen, og man føler sig pisket til at gå over til haveslangen ved hjørnet af huset. Det er næppe behageligt at skylle sig af med en tyk stråle af iskoldt vand - men hvad gør man?! Jo, du kobler vores Cooling Mist til vandslangen og nyder en kølende vandtåge i stedet!
Den smalle slange har nemlig et specialdesignet mundstykke, der omdanner den tykke vandstråle til en meget mere behagelig vandtåge i stedet. Slangen er meget fleksibel og kan vinkles på mange forskellige måder, men den er samtidig stiv nok til at stå oprejst og spraye sin behagelige vandtåge hen mod det sted, du sigter på.
.
Fakta om Cooling Mist Mundstykke til Vandslange
- Cooling Mist er et mundstykke, som du kobler til vandslangen. Så bliver den tykke vandstråle i stedet forvandlet til en dejlig tåge!
- Sluttes til vandslange, mundstykket passer til de fleste haveslanger af standardmodel
- Beregnet til udendørsbrug
- Mål: 170 cm lang og 1,8 cm i diameter
- Vægt: ca. 430 gram
- Materiale: PE-plast, ABS-plast og kobber