
Vi bruger cookies på vores site for at den skal fungere så godt som muligt. Det anvendes f.eks til at vise produkter i kundevognen, til statistik og analyser som forbedrer indhold, samt til personlig markedsføring. Alt dette for at dit besøg i shoppen skal blive så fantastisk som muligt! Hvis du vil vide mere, så klik på linket til cookie-indstillinger.
Nu kan du lade en lidt anderledes fugl holde styr på opvasketilbehøret, så alt bliver dejligt ryddeligt! Den søde Pelix fastgøres med sugekop til vasken, og den opbevarer på elegant vis karkluden på det super lange næb. På Pelix' er der desuden plads til køkkensvampen.
Få tilbage
Bestil inden kl 15 på hverdage med Bring, så sender vi samme dag!
Er det en pelikan? En stork? Eller er det en lidt usædvanlig vadefugl, der har rede i vasken? Det er i hvert fald ikke en flamingo, så meget ved vi! Pelix ligner ingen anden fugl, du har set ude i naturen - det er nemlig en fugl, der har en helt særlig ordenssans. Med sit super lange næb fanger Pelix karkluden, ligesom der på fuglens ryg er plads til opbevaring af en køkkensvamp.
Med Pelix ved vasken slipper du for, at karkluden ligger og flyder i et hjørne - hvor den ofte kommer til at lugte fælt. Takket være sugekoppen sidder fuglen stabilt fast på vasken, og holderen kan drejes, uden du behøver flytte på selve sugekoppen.
Sorter efter
Jeg er glad for min Pelix, som har stået på min vask i over en måned nu. Den vakler lidt, men den holder fint. Rigtig god gaveidé også.
Swipe til siden for at se flere relevante kategorier vi har udvalgt til dig.
1-2 dages leveringstid!
Send til modtageren, pakket ind og med et kort - vi løser alt!
Og dansk kundeservice